Ogromna niespodzianka w Fortuna I lidze. Znamy pierwszego beniaminka PKO BP Ekstraklasy

Data dodania: 01-05-2022 19:32

Miedź Legnica w sobotę pokonała Chrobrego Głogów, ale to zwycięstwo nie dało jej jeszcze awansu do PKO BP Ekstraklasy. W niedzielę, trochę nieoczekiwanie, lider Fortuna I ligi mógł otwierać szampany. Stało się tak, bo Arka Gdynia, która notowała ostatnio świetne wyniki, doznała niespodziewanej porażki.

Arka wiosną 9 spotkań wygrała i zanotowała remis. W niedzielę pojechała do Resovii, która zanotowała pięć kolejnych remisów. Faworytem byli gdynianie i nieoczekiwanie przegrali aż 1:4! Arce mecz ułożył się słabo, bo w 11. minucie z boiska wyleciał Gordan Bunoza. Mimo osłabienia po bramce Kuzimskiego Arka wyszła na prowadzenie w 37. minucie, ale po zmianie stron się rozsypała. Resovia po bramkach Jarocha z 63. minuty, Mroza z 66. minuty i Eizencharta z 75. minuty prowadziła 3:1. Wynik w 90. minucie ustalił Kubowicz.

Zwycięstwo Resovii dało awans Miedzi Legnica. Ekipa Wojciecha Łobodzińskiego ma jedenaście punktów przewagi nad gdyńskim klubem, któremu do rozegrania pozostały trzy mecze i 12 nad 3. w stawce Widzewem Łódź, któremu zostały 4 spotkania. Miedź na pewno nie spadnie już poniżej 2. lokaty (został jej m.in. mecz z Widzewem, więc nie może być jeszcze pewna 1. lokaty).

Miedź po raz drugi zagra w Ekstraklasie. W debiutanckim sezonie 2018-2019 zajęła 15. miejsce i spadła z ligi. Jej bilans w lidze to 37 meczów, 10 zwycięstw, 10 remisów i 17 porażek.