Co za rajd i co za asysta Szymona Żurkowskiego. I do tego gol zabrany po VAR. Błysk Polaka przeciwko mistrzowi (VIDEO)

Data dodania: 06-05-2022 19:13

Szymon Żurkowski zanotował asystę w barwach Empoli w meczu wyjazdowym z Interem Mediolan. Polak już w 5. minucie spotkania świetnie dograł do Andrei Pinamontiego.

Żurkowski już po raz 27. w tym sezonie wyszedł w pierwszym składzie Empoli i do 6 goli dołożył 3. asystę. Polski pomocnik kapitalnie ruszył skrzydłem, nie dał się zatrzymać Dimarco i dograł w pole karne, gdzie był Andrea Pinamoti. Były napastnik Interu trafił do siatki i zaliczył 13. gola w sezonie!

Empoli prowadziło z walczącym z Milanem o mistrzostwo Interem, a w 10. minucie piłka drugi raz wpadła do siatki gospodarzy. Szymon Żurkowski strzelił na 2:0, ale sędziowie anulowali jego gola po analizie VAR z powodu spalonego.

Jeszcze przed przerwą na 2:0 podwyższył jednak Asllani i w Mediolanie zapachniało mocno sensacją.