Z tego Pestki wykiełkowało efektowne zwycięstwo Cracovii

Data dodania: 13-05-2022 21:00

Całkiem wysoko może skończyć sezon Cracovia. Pasy w meczu z sąsiadką z tabeli Wisłą Płock gładko wygrały u siebie 3:0 i wskoczyły na 6. lokatę w stawce.

Ekipa Jacka Zielińskiego już w 9. minucie objęła prowadzenie po akcji Kakabadze i strzale Kamila Pestki.

Cracovia szybko zdobyła bramkę, a niewiele ponad 20 minut później zrobiło się 2:0. Wisła Płock, która w ostatnim czasie sporo ryzykuje w wyprowadzeniu piłki, ćwicząc już pewne warianty opracowane przez Pavola Stano, straciła futbolówkę. Pestka przejął piłkę i uderzył. Po rykoszecie piłka wpadła do siatki.

Wynik został ustalony w 69. minucie. Na płaski strzał zza pola karnego zdecydował się Rasmussen i także pokonał Damiana Węglarza.

Cracovia po tej wygranej wskoczyła na 6. lokatę i wyprzedza teraz Wisłę Płock o punkt. W ostatniej kolejce Pasy jadą na Legię, a Nafciarze po trzech porażkach z rzędu postarają się zakończyć sezon zwycięstwem ze Stalą Mielec. Cracovię i Wisłę pogodzić może jeszcze Radomiak, który po 32 spotkaniach ma 44 punkty.