Warta wyrwała pierwsze zwycięstwo i 3 punkty z Miedzi

Data dodania: 30-07-2022 22:48

Warta Poznań wygrała pierwszy mecz w nowym sezonie PKO BP Ekstraklasy. Zieloni w sobotni wieczór gościli w Legnicy i pokonali Miedź 2:1.

Co prawda to gospodarze lepiej zaczęli mecz i próbowali przejąć inicjatywę, ale to Warta objęła prowadzenie. W 22. minucie obrońców Miedzi zgubił Adam Zrelak i po podaniu Konrada Matuszewskiego wpakował piłkę do siatki z bliskiej odległości.

Miedź potrzebowała kilkudziesięciu minut, by wyrównać. Adrian Lis nie zdołał zatrzymać piłki po uderzeniu z dystansu w wykonaniu Angelo Henriqueza.

Na kolejną zmianę wyniku trzeba było poczekać zdecydowanie dłużej. W 60. minucie gola na 2:1 dla Warty strzelił Maciej Żurawski, który kilka chwil później opuścił boisko z powodu kontuzji.

Wojciech Łobodziński szukał ratunku zmianami. W 69. minucie wpuścił na murawę byłego zawodnika m.in. PSV i Feyenoordu, czyli sprowadzonego latem Luciano Narsingha, ale jego wejście nie odmieniło losów spotkania.

Warta wygrała i po 3 meczach ma 3 punkty. Miedź w 2 spotkaniach ugrała jedno oczko. W następnej kolejce Warta podejmie Pogoń Szczecin, a Miedź jedzie do Płocka na mecz z Wisłą.