Raków Częstochowa w końcówce wypuścił z rąk zwycięstwo z Jagiellonią Białystok

Data dodania: 14-08-2022 19:50

Podopieczni Marka Papszuna świetnie rozpoczęli spotkanie i do przerwy prowadzili 2:0. W drugiej połowie wypadli już słabiej i Jagiellonia odrobiła straty. Mecz zakończył się wynikiem 2:2.

Już w 3. minucie nowy nabytek Rakowa Bartosz Nowak po podaniu Fabiana Piaseckiego posłał piłkę obok bramkarza. To jego druga bramka w tym sezonie, poprzednią zdobył w trzeciej kolejce jeszcze dla Górnika Zabrze.

Raków poszedł za ciosem i już po chwili zdobył drugiego gola po ładnej akcji, ale golu... samobójczym. Piłka po zagraniu Szymona Czyża trafiła w słupek. Wydawało się, że nadbiegający obrońca gości Bojan Nastić wybije piłkę, ale dostawił stopę tak niefortunnie, że w prostej sytuacji skierował futbolówkę do własnej bramki.

Zaraz po przerwie Jagiellonia dość przypadkowo mogła zbliżyć się do Rakowa, po odbiciu piłki w środkowej strefie przy piłce nieoczekiwanie znalazł się Jesus Imaz, który strzelił gola, okazało się jednak, że jest na spalonym.

W 63. minucie rezerwowy Nene uderzył zza pola karnego pod poprzeczkę. Druga bramka dla gości padła po rzucie rożnym i celnym trafieniu głową Jesusa Imaza.

Raków Częstochowa - Jagiellonia Białystok 2:2 (2:0)

Bramki: 1:0 Nowak (3.), 2:0 Nastić (10., samobójcza), 2:1 Nene (63.), 2:2 Jesus Imaz (85.)

Raków: Trelowski - Racovitan Ż (86. Sorescu), Arsenić, Rundić - Tudor, Gwilia (76. Papanikolaou), Czyż, Kun - Wdowiak (76. Ivi Lopez), Piasecki (61. Musiolik), Nowak (61. Koczerhin)

Jagiellonia: Alomerović Ż - Prikryl Ż, Tiru Ż, Skrzypczak, Nastić (90.+2 Israel Puerto) - Wdowik, Romanczuk Ż (73. Pospiszil Ż), Imaz, Bida (46. Nene Ż) - Cernych (73. Łaski), Gual Ż (90.+6. Kowalski)

Sędziował: Sylwestrzak (Wrocław).

Źródło: Interia