Ani ładnie, ani wysoko Wymęczone zwycięstwo. Minimum przyzwoitości

Data dodania: 18-08-2022 22:29

Lech Poznań zrobił swoje w meczu z Dudelange. Pierwsze spotkanie IV rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy Kolejorz wygrał z rywalem z Luksemburga 2:0 u siebie i jest bliski awansu.

Lech nie zachwyca od początku sezonu. W czwartkowym spotkaniu także nie zagrał nic wielkiego. Gospodarze nie mieli tego błysku, który był obecny w poprzednim sezonie. Znowu się męczyli, ale wygrali i przed rewanżem w czwartek, 25 sierpnia, mają dwubramkową zaliczkę.

Kolejorz świetnie zaczął mecz i już w 6. minucie objął prowadzenie. Po rzucie rożnym piłka trafiła pod nogi Kristoffera Velde, a ten kapitalnie uderzył i trafił idealnie na 1:0.

Potem Lech grał kiepsko, znowu fatalnie wyglądał Joao Amaral, a do głosu dochodzili goście. Po przerwie Kolejorz nie poprawił się jakoś wyraźnie, ale podwyższył wynik. W 66. minucie Rebocho zagrał w pole karne, a Mikael Ishak trafił na 2:0. Na szczęście w LKE nie ma systemu VAR, bo inaczej gol nie zostałby uznany z powodu spalonego.

Lech mógłby pewnie wygrać wyżej, ale bramki nie zdołał zdobyć Filip Szymczak, który miał dwie okazje.

Kolejorz kończył spotkanie w osłabieniu. W 88. minucie czerwoną kartkę za wychodzącym na czystą pozycję rywalu dostał Antonio Milicić i w rewanżu nie zagra. A przecież Lech ma potężne kłopoty na środku defensywy.

Rewanż w Luksemburgu odbędzie się 25 sierpnia. Początek drugiego spotkania o 20:30.