Wielkie emocje przy Łazienkowskiej! Legia odrobiła dwa gole straty (VIDEO)

Data dodania: 19-08-2022 22:34

Legia Warszawa przegrywała z Górnikiem Zabrze już 0:2, ale zdołała zremisować 2:2!

Górnik objął prowadzenie w 26. minucie. Dośrodkowanie Erika Janży z rzutu rożnego strzałem głową wykończył Aleksander Paluszek.

Goście drugiego gola strzelili w 55. minucie. Piłka w polu karnym trafiła do Piotra Krawczyka, a ten błyskawicznym strzałem pokonał Tobiasza.

Legia rzuciła się do odrabiania strat. Piłkarze stołecznej ekipy zmarnowali kilka dogodnych sytuacji, aż w 83. minucie pokonali bramkarza gości. Josue wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Arturze Jędrzejczyku.

Górnik kończył mecz w dziesiątkę po drugiej żółtej kartce dla Richarda Jensena. Legia wykorzystała kilka minut gry w przewadze. W doliczonym czasie gola na wagę remisu strzelił Lindsay Rose.

Legia Warszawa - Górnik Zabrze 2:2 (0:1)
0:1 - Aleksander Paluszek 26'
0:2 - Piotr Krawczyk 55'
1:2 - Josue 82'
2:2 - Lindsay Rose 90+2'

Legia: Kacper Tobiasz - Mattias Johansson (46. Rafał Augustyniak), Lindsay Rose, Artur Jędrzejczyk, Filip Mladenović - Igor Charatin (46. Bartosz Slisz) - Paweł Wszołek (85. Maciej Rosołek), Josue, Bartosz Kapustka (73. Robert Pich), Makana Baku (61. Carlitos) - Ernest Muci.

Górnik: Daniel Bielica - Aleksander Paluszek (70. Jakub Szymański), Rafał Janicki, Richard Jensen - Paweł Olkowski (70. Norbert Wojtuszek), Jonatan Kotzke (29. Krzysztof Kubica), Jean Mvondo, Erik Janza - Robert Dadok (43. Szymon Włodarczyk), Piotr Krawczyk, Mateusz Cholewiak.

Żółte kartki: Mladenović, Jędrzejczyk (Legia) oraz Paluszek, Jensen (Górnik).