Kolejna asysta Damiana Kądziora zabrała Śląskowi zwycięstwo. 15-latek w pierwszym składzie

Data dodania: 16-09-2022 20:18

Piast Gliwice w pierwszym meczu 10. kolejki zremisował u siebie ze Śląskiem Wrocław. Ekipa Waldemara Fornalika straciła gola z rzutu karnego, ale szybko wyrównała. Kolejne bramki nie padły i skończyło się 1:1.

Trener Śląska mocno zaskoczył, wystawiając do gry w I składzie jeszcze 15-letniego (urodziny ma 28 września) Karola Borysa. Dla młodziana to drugi występ w PKO BP Ekstraklasie.

To nie on jednak był bohaterem spotkania. Prowadzenie Śląskowi dał w 29. minucie Patrick Olsen. Pomocnik wykorzystał rzut karny podyktowany po zagraniu ręką Jakuba Czerwińskiego. Duńczyk uderzył pewnie i Frantisek Plach nie dał rady zatrzymać piłki.

Wyrównanie przyszło już 6 minut później. Z rzutu wolnego świetnie dośrodkował Damian Kądzior, idealnie wszedł w pole karne Constantin Reiner i przyłożył nogę, a piłka wpadła do siatki. Kądzior zanotował 5. asystę.

Po zmianie stron szansę na drugiego gola w 67. minucie miał Olsen, lecz zatrzymał go tym razem Plach. Po chwili piłkę w siatce Śląska umieścił Alberto Toril, lecz bramka nie została uznana z powodu spalonego. Z kolei w 80. minucie nie uznano gola dla Śląska, bo zanim Diogo Verdasca trafiła do bramki, faulował Erik Exposito... I wszystko skończyło się remisem.

W tabeli Śląsk ma teraz 13 punktów. Piast wywalczyła 2 oczka mniej i niewykluczone, że krótką pauzę spędzi nawet w strefie spadkowej, chociaż musiałby zdarzyć się sporego kalibru niespodziewany splot wyników.

Śląsk po przerwie na mecze reprezentacji zagra u siebie z Wartą Poznań, z kolei Piast jedzie do Wisły Płock.