Reprezentacja Polski U-21 przegrała z Grecją. Nieudany debiut Michała Probierza

Data dodania: 23-09-2022 19:11

Młodzieżowa reprezentacja Polski przegrała w towarzyskim meczu z Grecją. Biało-Czerwoni w debiucie selekcjonerskim Michała Probierza ulegli w Białymstoku rywalowi 0:1 po bramce straconej na początku II połowy.

Probierz powołał do kadry i od 1. minuty przeciwko Grekom wystawił m.in. Kacpra Kozłowskiego, Filipów Marchwińskiego i Szymczaka oraz Ariela Mosóra czy Michała Rakoczego. W II połowie wpuścił Mateusza Łęgowskiego, który w czwartek zadebiutował w seniorskiej kadrze, wchodząc na zmianę przeciwko Holandii.

Polacy przed przerwą wyglądali nieźle, jeśli chodzi o utrzymanie przy piłce, ale niewiele potrafili skonstruować pod bramką Greków. Rywale też nie stworzyli zagrożenia, ale tuż po zmianie stron wyszli na prowadzenie. Po dośrodkowaniu w pole karne piłkę do siatki uderzył głową Kosidis.

Wyrównać mógł już w 55. minucie Myszor. Po jego uderzeniu piłka trafiła jednak w poprzeczkę. Potem Polacy mieli nadal przewagę, ale nie potrafili zdobyć bramki i przegrali.