Węgrzy sprawili kolejną sensację! Już tylko krok do Final Four Ligi Narodów

Data dodania: 24-09-2022 8:45

Węgry utrzymały się na pozycji lidera w grupie trzeciej Ligi Narodów, po pokonaniu Niemców 1:0 na wyjeździe. Madziarom wystarczy remis w ostatnim meczu z Włochami, aby awansować do Final Four.

W pierwszym kwadransie meczu oglądaliśmy dużo walki w środkowej strefie. Niemcy próbowali atakować. Podopieczni Hansiego Flicka mieli jednak problem ze stworzeniem sytuacji podbramkowych. O emocje dla kibiców w 17. minucie zadbali Węgrzy, którzy Węgrzy przetrwali próby Niemców i odpowiedzieli od razu golem. Do narożnika boiska podszedł Dominik Szoboszlai, który dośrodkował w szesnastkę, gdzie ustawiony był Adam Szalai. Napastnik gości skierował futbolówkę w prawy róg bramki po uderzeniu piętą, gdy piłka była jeszcze w powietrzu.

Do momentu strzelenia gola Węgrzy byli skoncentrowani niemal wyłącznie na bronieniu dostępu do własnej bramki. Po jego strzeleniu już całkowicie oddali pole gospodarzom i rzucili wszystkie siły na bronienie prowadzenia.

Niemcy zwiększyli zatem posiadanie piłki, które wynosiło po przerwie około 80%. W kwadransie po przerwie Niemcy stworzyli więcej sytuacji podbramkowych niż w całej pierwszej połowie. Gospodarze kończyli ataki celnymi strzałami, ale na tablicy wciąż widniał niekorzystny dla nich rezultat. Taki pozostał do ostatniego gwizdka arbitra.

Węgrzy po piątkowej wygranej pozostają liderami w grupie i są mocnymi kandydatami do zagrania w turnieju finałowym Ligi Narodów. Do szczęścia brakuje im punktu w ostatnim meczu z Włochami.

Niemcy - Węgry 0:1 (0:1)
0:1 - Adam Szalai 17'

Składy:

Niemcy: Marc-Andre ter Stegen - Jonas Hofmann, Niklas Suele, Antonio Ruediger, David Raum - Ilkay Gundogan (69' Kai Havertz), Joshua Kimmich - Serge Gnabry (46' Thilo Kehrer), Thomas Mueller (85' Lukas Nmecha), Leroy Sane - Timo Werner (69' Jamal Musiala)

Węgry: Peter Gulacsi - Willi Orban, Attila Szalai, Adam Lang - Attila Fiola, Andras Schafer, Adam Nagy (78' Callum Styles), Milos Kerkez - Dominik Szoboszlai (85' Loic Nego), Daniel Gazdag (66' Laszlo Kleinheisler) - Adam Szalai (66' Martin Adam)

Żółte kartki: Kimmich, Ruediger (Niemcy) oraz A. Szalai (Węgry)

Sędzia: Slavko Vincić (Słowenia)