Hansi Flick o porażce Niemców z Węgrami: Lepiej teraz niż na mundialu

Data dodania: 24-09-2022 9:24

Reprezentacja Niemiec poniosła pierwszą porażkę za kadencji Hansa Flicka, niespodziewanie przegrywając w Lidze Narodów z Węgrami 0:1. Selekcjoner nie był jednak specjalnie zmartwiony po porażce.

Choć niemiecka prasa skrytykowała postawę podopiecznych Flick, to selekcjoner po meczu daleki był od krytykowania swoich zawodników.

- Oczywiście, że porażka nas martwi. Teraz już wiemy, jak mamy grać - powiedział.

- Zagraliśmy bardzo kiepską pierwszą połowę, w której nie byliśmy aktywni, mało pewni siebie i popełniliśmy zbyt wiele drobnych błędów - dodał.

- W drugiej połowie formalnie było już lepiej, ale w dalszym ciągu nie stwarzaliśmy okazji do zdobycia bramki. Lepiej jednak przegrać teraz, aniżeli na mundialu - podkreślił Hansi Flick.

Węgrzy są liderem grupy 3 i w poniedziałek zmierzą się z Włochami w meczu o awans do Final Four Ligi Narodów. Niemcy z dorobkiem pięciu punktów, zajmują 3. miejsce w grupie i mogą być spokojni o swój byt w Dywizji A, ponieważ Anglicy przegrali z Włochami i to właśnie oni zostali zdegradowani.

Źródło: dfb.de