Luis Enrique skomentował meczu z Portugalią. “Zwycięstwo lekarstwem na depresję i smutek”

Data dodania: 28-09-2022 8:11

Reprezentacja Hiszpanii wygrała we wtorek wieczorem z Portugalią (1:0) w meczu ostatniej kolejki fazy grupowej Ligi Narodów UEFA. Po zakończeniu spotkania radości z wygrania grupy nie ukrywał Luis Enrique, selekcjoner Hiszpanów.

Gola na wagę wygranej Hiszpanii z Portugalczykami strzelił Alvaro Morata. Podopieczni Luisa Enrique tym samym wygrali grupę i awansowali do Final Four w Lidze Narodów UEFA. O końcowy triumf w rozgrywkach Hiszpanie rywalizować będą z Chorwacją, Włochami i Holandią.

Piłka nożna to wspaniały sport, a zwycięstwo jest lekarstwem na depresję lub smutek – przekonywał Luis Enrique cytowany przez dziennik "Marca".

Lepszą drużyną była Portugalia. Być może w pierwszej połowie naciskałem zbyt mocno, aby utrzymać piłkę. Oczywiście wolelibyśmy wykonywać podania na połowie przeciwnika – zaznaczył.

W drugiej połowie pojawiło się przeczucie, że zdobędziemy bramkę. I znów jesteśmy w półfinale Ligi Narodów – to wielka radość – podkreślił Luis Enrique.

Nie mam jeszcze listy zawodników, którzy pojadą na mistrzostwa świata. Ciągle się zmienia. Wyjdę z moich uczuć. Bardzo trudno będzie się zdecydować – podsumował selekcjoner reprezentacji Hiszpanii.

Źródło: Marca