Piłkarz PSG w hymnie pochwalnym o Messim: To najlepszy piłkarz w historii futbolu i mój idol

Data dodania: 06-10-2022 10:19

Po zakończeniu spotkania Ligi Mistrzów, w którym PSG zaledwie zremisowało 1:1 z Benfiką, glos zabrał Marco Verratti. Włoch większość część swojej wypowiedzi poświęcił wychwalaniu zalet Leo Messiego, zdobywcy bramki w środowym meczu.

Paryżanie wyszli na prowadzenie w środowej potyczce z Benfiką w 22. minucie, gdy Messi popisał się mocnym uderzeniem. Zespół PSG cieszył się wynikiem do końca pierwszej połowy. Wówczas drużyna z Lizbony wyrównała po samobójczym trafieniu Danilo. Rezultat remisowy utrzymał się do ostatniego gwizdka arbitra. Po meczu na pytania dziennikarzy odpowiadał Marco Verratti, który skoncentrował się na wychwalaniu argentyńskiego gwiazdora.

– To, co robi, jest niesamowite, nie można się do tego przyzwyczaić! Proste rzeczy, które robi, sprawiają, że się w nim zakochujesz – przekonywał włoski pomocnik w rozmowie z RMC Sport.

– Dla mnie, jako osoby kochającej piłkę nożną, jest idolem. Najlepszym zawodnikiem w historii – dodał Verratti.

PSG w tabeli grupy H jest liderem, legitymując się dorobkiem siedmiu punktów. Takim samym bilansem może pochwalić się Benfica Lizbona. Dopiero na trzeciej pozycji z trzema "oczkami" plasuje Juventus.

W przyszłym tygodniu, w czwartej kolejce LM, paryżanie zmierzą się z lizbończykami na Parc des Princes.