Jest pierwszy gol Polaka w tym sezonie Bundesligi. Już nie Lewandowski. Strzelanie zaczął Robert Gumny

Data dodania: 08-10-2022 18:09

Robert Gumny strzelił swojego pierwszego gola w sezonie 2022-2023 w Bundeslidze. Polski obrońca FC Augsburg trafił do siatki w zremisowanym 1:1 meczu 9. kolejki z VfL Wolfsburg.

Robert Gumny zagrał w sobotę 59. spotkanie w Bundeslidze i zdobył 2. bramkę. Do tego ma 2 asysty.

Były obrońca Lecha Poznań do siatki w meczu z Wolfsburgiem, w którym w pierwszym składzie pojawił się Jakub Kamiński, także były zawodnik Kolejorza, trafił w 55. minucie. Z powodu kontuzji w kadrze meczowej FCA zabrakło Rafała Gikiewicza.

Gumny do siatki trafił na 1:1. Wolfsburg prowadził bowiem od 27. minuty, gdy Kamiński zagrał do Riddle'a Baku, a ten podał do Yannicka Gerhardta i było 1:0. w 55. minucie znowu był remis. W zamieszaniu w polu karnym Gumny huknął mocno pod poprzeczkę i pokonał bramkarza Wilków.

Warto dodać, że po odejściu do FC Barcelona Roberta Lewandowskiego polscy kibice musieli czekać aż do gola Gumnego, by cieszyć się z pierwszej bramki Polaka w sezonie.