Co za mecz Hiszpanii! La Roja rozbiła rywala. Znany bramkarz puścił aż 7 goli (VIDEO)

Data dodania: 23-11-2022 19:11

Reprezentacja Hiszpanii zmiażdżyła Kostarykę w meczu grupy E finałów mistrzostw świata w Katarze. La Roja pokonali rywala aż 7:0!

Podopieczni Luisa Enrique byli oczywistym faworytem tego spotkania, ale takiego rezultatu nie spodziewał się mimo wszystko chyba nikt. Hiszpanie nie mieli litości i aż 7 razy wpakowali piłkę do siatki bramki strzeżonej przez Keylora Navasa.

Hiszpanie od 1. minuty ruszyli na rywala. Swoje okazje na otworzenie wyniku mieli Dani Olmo i Marco Asensio, lecz nie zdołali wpakować piłki do siatki. Ten pierwszy w 11. minucie miał lepiej ustawiony celownik i sprytnym strzałem pokonał Navasa. To 100. gol Hiszpanii w finałach MŚ.

Faworyt po strzeleniu gola nie zamierzał zwalniać. Co więcej Hiszpanie jeszcze mocniej zaatakowali i w 21. minucie prowadzili już 2:0. Po zagraniu Jordiego Alby do siatki trafił Marco Asensio.

Dobry początek i dwa gole nakręciły La Roja. Już w 31. minucie po kolejnej szybkiej akcji podopieczni Luisa Enrique mieli rzut karny, który na gola na 3:0 zamienił Ferran Torres.

Do przerwy Hiszpanie strzelili trzy gole, a po zmianie stron dołożyli kolejne cztery. W 55. minucie dublet skompletował Torres. Pomocnik FC Barcelona płaskim strzałem zaskoczył Navasa.

Kolejne gole padły w ostatnich 20 minutach. W 74. minucie na listę strzelców wpisał się Gavi, który wcześniej zanotował asystę. 18-letni Hiszpan stał się najmłodszym strzelcem w finałachh MŚ od czasów... Pelego. I trzecim najmłodszym w historii po słynnym Brazylijczyku (17 lat i 241 dni) oraz Manuelu Rosasie (18 lat i 93 dni). Gavi w dniu spotkania z Kostaryką miał dokładnie 18 lat i 110 dni.

Potem do bramki Navasa trafili jeszcze Carlos Soler i Alaro Morata. Hiszpanie rozjechali Kostarykę i pokazali sporą moc. Teraz będą musieli ją udowodnić w niedzielnym meczu z Niemcami, dla których po porażce z Japonią nie ma już miejsca na pomyłkę w fazie grupowej tego mundialu. Kostarykę czeka mecz z Azjatami.