Kostaryka podniosła sie po klęsce z Hiszpanią i sprawiła niespodziankę w drugim meczu mundialu (VIDEO)

Data dodania: 27-11-2022 13:01

Reprezentacja Kostaryki niespodziewanie wygrała 1:0 z Japonią w meczu w ramach drugiej kolejki fazy grupowej mistrzostw świata w Katarze. Spotkanie nie stało na wysokim poziomie, a autorem jedynej bramki był Keysher Fuller.

Wygrana z Kostaryką mogła zapewnić reprezentacji Japonii awans do fazy pucharowej mundialu w Katarze. Kostarykańczycy byli rozbici po meczu z Hiszpanią (0:7), a zespół z "Kraju Kwitnącej Wiśni" przystępował do niedzielnego spotkania opromieniony triumfem z Niemcami (2:1).

Japończycy od pierwszego gwizdka arbitra przejęli inicjatywę, ale nie przekładała się ona na sytuacje bramkowe. Z czasem mecz się wyrównał, ale z boiska wiało nudą.

W 35. minucie wreszcie byliśmy świadkami strzału na bramkę Japończyków. Chwilę później Daichi Kamada spróbował pokonać Kelora Navasa, ale jego strzał został zablokowany. “Trójkolorowi” dobrze się bronili, a do końca pierwszej połowy nie działo się już nic wartego odnotowania

Druga część gry była zdecydowanie ciekawsza. Już w 46. minucie Hidemasa Morita spróbował postraszyć Keylora Navasa, ale golkiper Paris Saint-Germain był na posterunku. W 63. minucie Yuki Soma uderzył z rzutu wolnego, lecz futbolówka poszybowała ponad poprzeczką.

W 80. minucie w końcu dali o sobie znać Kostarykańczycy, którzy wykorzystali błąd w defensywie Japończyków i niespodziewanie objęli prowadzenie. Do siatki rywala trafił Keysher Fuller.

Japończycy w ostatnich minutach meczu próbowali zmienić rezultat i przystąpili do frontalnych ataków, które jednak nie przyniosły efektu bramkowego. Kostarykańczycy utrzymali prowadzenie i zdobyli pierwsze punkty na mundialu w Katarze.

Japonia oraz Kostaryka mają na swoim koncie po trzy punkty. Już dzisiaj o godzinie 20:00 w absolutnym hicie drugiej kolejki fazy grupowej mistrzostw świata Niemcy zagrają z Hiszpanami, którzy są liderem tabeli grupy E.

Japonia - Kostaryka 0:1 (0:1)
0:1 - Keysher Fuller 81'

Składy:

Japonia: Shuichi Gonda - Yuto Nagatomo (46' Hiroki Ito), Maya Yoshida, Ko Itakura, Miki Yamane (62' Kaoru Mitoma) - Hidemasa Morita, Wataru Endo - Yuki Soma, Daichi Kamada, Ritsu Doan (67' Junya Ito), Ayase Ueda (46' Takuma Asano).

Kostaryka: Keylor Navas - Kendall Watson, Oscar Duarte, Francisco Calvo, Bryan Oviedo - Keysher Fuller, Celso Borges, Yeltsin Tejeda, Gerson Torres - Joel Campbell, Anthony Contreras (64' Brandon Aguilera)

Sędziował: Michael Oliver (Anglia).

Żółte kartki: Yamane, Itakura (Japonia) - Calvo, Borges, Contreras (Kostaryka)