Robert Lewandowski z asystą i golem w finale Superpucharu Hiszpanii. Barcelona rozbija Real (VIDEO)

Data dodania: 15-01-2023 21:01

Robert Lewandowski już w I połowie finału Superpucharu Hiszpanii zanotował asystę i strzelił gola. FC Barcelona prowadziła do przerwy z Realem Madryt 2:0.

Polski snajper musi pauzować w LaLiga po czerwonej kartce i brzydkim zachowaniu wobec sędziego w listopadowym meczu z Osasuną Pampeluna, ale już w miniturnieju o Superpuchar Hiszpanii mógł zagrać. W półfinale z Betisem strzelił gola, a Duma Katalonii awansowała po karnych (w serii jedenastek Lewy też trafił).

W finale w niedzielny wieczór Barcelona zagrała z Realem. W I połowie Lewandowski był bardzo widoczny i szybko mógł mieć gola na koncie. Po kilku minutach kapitan reprezentacji Polski uderzył na bramkę Realu, ale Thibaut Courtois zbił futbolówkę na słupek.

Barcelona prezentowała się od początku lepiej niż apatyczny Real i w końcu zadała ciosy. W 33. minucie Real zgubił piłkę blisko pola karnego, futbolówka trafiła do Lewandowskiego, a ten świetnym podaniem obsłużył Gaviego i było 1:0. 12 minut później ten sam duet wypracował drugą bramkę. Tym razem młodzian z Hiszpanii zagrał do Polaka przed bramkę, a ten w sumie będąc już przed pustą bramką - Courtois próbował jeszcze jakiejś rozpaczliwej interwencji - spokojnie trafił na 2:0.

Dla Lewandowskiego to już 20. gol i 5. asysta w 22. meczu w barwach FC Barcelona.