Sparing Wisły Kraków ustawiony przez sędziów? Klub zareagował na to, co wyrabiało się na boisku

Data dodania: 27-01-2023 21:47

Wisła Kraków przegrała w piątek sparingowe spotkanie z LASK Linz. Biała Gwiazda prowadziła 1:0 z Austriakami, ale ostatecznie poległa 1:3. Mateusz Miga z TVP Sport przekazał, że spotkanie było najprawdopodobniej ustawione przez sędziów.

Wisła prowadziła do przerwy 1:0. Po I połowie sparingu Mateusz Miga napisał na Twitterze, że na wynik tego spotkania postawiono podejrzanie dużo zakładów. Większość graczy obstawiało, że padną cztery bramki w całym meczu.

I po przerwie faktycznie padły trzy kolejne bramki. Wszystkie dla LASK, a jedna z nich po bardzo kontrowersyjnym rzucie karnym. Po golu z 11 metrów na 2:1 trener Radosław Sobolewski wezwał do siebie piłkarzy, którzy rozważali zejście z boiska. Ostatecznie Wisła postanowiła dokończyć mecz, a po końcowym gwizdku klub wydał oświadczenie.

- Dostrzegając szereg skandalicznych decyzji sędziowskich w meczu Wisły Kraków z LASK Linz, trener Radosław Sobolewski przerwał mecz, zebrał drużynę na murawie po podyktowanym rzucie karnym dla rywala i poprosił o dokończenie jednostki treningowej, a także o zapanowanie nad nerwami. Przeciwnicy także optowali za takim rozwiązaniem. Ufamy, że międzynarodowe instytucje nadzorujące prace arbitrów przyjrzą się temu spotkaniu. Klub przekazał organizatorowi obozu swoje stanowisko w tej sprawie - czytamy w oficjalnym komunikacie Wisły.