Piast Gliwice, mimo dużej przewagi, nie potrafił wygrać z Jagiellonią Białystok. Podział punktów w meczu na dole tabeli (VIDEO)

Data dodania: 29-01-2023 14:45

Piast Gliwice zremisował na własnym stadionie (1:1) z Jagiellonią Białystok w niedzielnym meczu 18. kolejki. Goście objęli prowadzenie, ale będący stroną przeważającą Piast szybko wyrównał.

Piast do rundy rewanżowej przystępował z szesnastego, spadkowego miejsca. Natomiast Jagiellonia z czternastej pozycji. W pierwszej odsłonie lepsze okazje stworzyli sobie gospodarze. Krótko przed przerwą Kamil Wilczek głową trafił w słupek. Wcześniej z pięciu metrów główkował też Grzegorz Tomasiewicz, jednak uderzył w środek bramki.

Jagiellonia grała bardzo niedokładnie, a ponadto straciła Jesusa Imaza. Hiszpan w 38. minucie zszedł z urazem zastąpiony przez Wojciecha Łaskiego. Poważniej bramce Frantiska Placha Jaga zagroziła tylko raz, kiedy Marc Gual zza pola karnego strzelił tuż nad poprzeczką.

W drugiej połowie Jagiellonia objęła prowadzenie po strzale Łaskiego, który uradował kilkuset fanów Jagiellonii zasiadających w sektorze gości. 22-latek strzałem z ponad 20 metrów zaskoczył Placha.

Gospodarze ruszyli do energiczniejszych ataków i odpowiedzieli golem już po siedmiu minutach. Michał Chrapek dośrodkował precyzyjnie w pole karne, a Kamil Wilczek dopełnił formalności.

Tuż przed ostatnim gwizdkiem wyborną szansę na zwycięską bramkę miał Piast. Najpierw Wilczek główkował w słupek, a dobijający Michael Ameyaw spudłował. Mecz zakończył się podziałem punktów. W następnej kolejce obie ekipy czekają trudne przeprawy. Piast pojedzie do lidera - Rakowa, a Jagiellonia zagra w Łodzi z Widzewem.

Piast Gliwice - Jagiellonia Białystok 1:1 (0:0)
0:1 - Wojciech Łaski 62'
1:1 - Kamil Wilczek 68'

Składy:

Piast Gliwice: Frantisek Plach - Arkadiusz Pyrka, Jakub Czerwiński, Ariel Mosór, Alexandros Katranis - Patryk Dziczek, Grzegorz Tomasiewicz (63' Michael Ameyaw) - Jorge Felix, Michał Chrapek (78' Tom Hateley), Damian Kądzior - Kamil Wilczek.

Jagiellonia Białystok: Zlatan Alomerović - Miłosz Matysik (83' Andrzej Trubeha), Israel Puerto, Mateusz Skrzypczak, Bojan Nastić - Martin Pospisil, Taras Romanczuk - Tomasz Kupisz, Jesus Imaz (38' Wojciech Łaski), Tomas Prikryl (74' Maciej Bortniczuk) - Marc Gual.

Żółte kartki: Puerto, Romanczuk (Jagiellonia).

Sędzia: Jarosław Przybył (Kluczbork).