Co za gol Dawida Kownackiego. Polak po raz kolejny bohaterem Fortuny (VIDEO)

Data dodania: 08-02-2023 19:24

Dawid Kownacki strzelił kolejnego gola w tym sezonie. Polski napastnik, który po sezonie odejdzie z Fortuny Duesseldorf, trafił do siatki w spotkaniu Pucharu Niemiec. To dla "Kownasia" już 10. gol w 21. meczu w sezonie.

Wychowanek Lecha Poznań wiosnę spędził w macierzystym klubie, a przed bieżącym sezonem wrócił do Fortuny i wyraźnie odżył. Kownacki spisuje się rewelacyjnie i w 2. Bundeslidze ma na koncie 8 bramek i 6 asyst w 18 meczach, a w DFB Pokal (Puchar Niemiec) strzelił 2 gole i zanotował asystę w 3 spotkaniach.

W środę Kownacki zaczął w pierwszym składzie Fortuny wyjazdowy mecz 1/8 finału Pucharu Niemiec z 1. FC Nuernberg. Polak w 33. minucie rozpoczął jeden z ataków gości i go wykończył. Po zagraniu Iyoha trafił pięknie głową. Kownacki pięknie wrócił po przymusowej ligowej pauzie za nadmiar żółtych kartek - Fortuna bez niego przegrała aż 1:4 z Paderborn.

Kownacki dał prowadzenie Fortunie. W 93. minucie wyrównał Duman. Od kilkudziesięciu sekund nie było już wtedy na boisku Kownackiego, który został zmieniony w 91. minucie. Ostatecznie o awansie do ćwierćfinału decydowały rzutu karne. Te lepiej strzelali gospodarze, którzy w jedenastkach wygrali 5:3.

Michał Karbownik znalazł się tym razem poza kadrą meczową Fortuny Duesseldorf.