Pazdan zawalił, Pazdan naprawił, więc wyszło ostatecznie na remis. Jagiellonia wypuściła ważne punkty (VIDEO)

Data dodania: 18-03-2023 18:38

Ekspresowego gola straciła Jagiellonia Białystok w meczu z Zagłębiem Lubin. W pierwszej akcji meczu do siatki trafił Sasa Zivec, a błąd popełnił Michał Pazdan. Stoper potem się zrehabilitował golem, Jaga prowadziła, ale koniec końców oddała Miedziowym jeden punkt.

To był sam początek spotkania, minęło niespełna 30 sekund, a Zagłębie prowadziło. Michał Pazdan źle wybijał piłkę i goście objęli prowadzenie. Alomerovicia pokonał Zivec.

Do przerwy utrzymało się skromne prowadzenie, chociaż Jagiellonia nacierała i szukała wyrównania. Udało się dopiero w II połowie. W 54. minucie powstało wielkie zamieszanie. Jesus Imaz dwukrotnie zmarnował rzut karny, ale przy drugiej próbie z dobitką zdążył Marc Gual i w taki sposób Hiszpanie dali Jadze bramkę na 1:1.

Jagiellonia wyrównała, a w 72. minucie objęła nawet prowadzenie. Piłkę do siatki skierował Michał Pazdan. Dla doświadczonego stopera to 5. bramką w Ekstraklasie w całej karierze, a pierwsza prawie od dekady, bo od października 2014 roku.

Minęło jednak tylko kilkadziesiąt sekund i było 2:2. Chodyna wykończył akcję Gaprindaszwiliego i uratował Zagłębiu remis.

W tabeli Jagiellonia jest na 13. lokacie i ma prawie minimalną przewagę nad strefą spadkową. Zagłębie jest na 12. lokacie z oczkiem więcej. Po przerwie na reprezentację Jagiellonia zagra w Mielcu ważny mecz ze Stalą, a Zagłębie podejmie Wartę Poznań.

Mecz 25. kolejki PKO BP Ekstraklasy
JAGIELLONIA BIAŁYSTOK - ZAGŁĘBIE LUBIN 2:2
Marc Gual 54, Michał Pazdan 72 - Saša Zivec 1, Kacper Chodyna 75
W 54. minucie Jesus Imaz (Jagiellonia) zmarnował rzut karny - SokratisDioudis obronił
Jagiellonia: 1. Zlatan Alomerović - 19. Paweł Olszewski (56. 27. Bartłomiej Wdowik), 3. Dušan Stojinović, 72. Mateusz Skrzypczak, 2. Michał Pazdan, 36. Jakub Lewicki (56. 14. Tomáš Přikryl) - 16. Michal Sáček (84. 34. Maciej Bortniczuk), 6. Taras Romanczuk, 8. Nené (74. 39. Aurélien Nguiamba) - 11. Jesús Imaz (74. 9. Bartosz Bida), 28. Marc Gual
Zagłębie: 87. Sokrátis Dioúdis - 13. Mateusz Grzybek, 5. Aleks Ławniczak, 4. Jarosław Jach, 55. Luís Mata - 26. Kacper Chodyna, 20. Marko Poletanović (88. 6. Tomasz Makowski), 99. Łukasz Łakomy, 21. Tomasz Pieńko (76. 18. Filip Starzyński), 7. Sasa Zivec (46. 9. Tornike Gaprindaszwili) - 90. Dawid Kurminowski (65. 15. Martin Doležal)
Żółte kartki: Stojinović - Luís Mata
Sędziował: Bartosz Frankowski (Toruń)