Nicola Zalewski zawalił w derbach Rzymu. Jeden gol przesądził o triumfie Lazio nad Romą (VIDEO)

Data dodania: 19-03-2023 21:05

Nicola Zalewski w meczu z Sassuolo strzelił swojego pierwszego gola w Serie A, ale w niedzielnych derbach Rzymu się nie popisał. Polski piłkarz AS Roma popełnił błąd przy jedynym golu spotkania i to Lazio zgarnęło 3 punkty.

Pierwsze derby w tym sezonie odbyły się w listopadzie. Wówczas Roma była gospodarzem i przegrała 0:1 po bramce Felipe Andersona. Teraz bohaterem Biancocelesti został Mattia Zaccagnia, a asystę zanotował... Anderson.

Rozstrzygająca akcja meczu rozegrała się w 65. minucie. Brazylijczyk delikatnym kontaktem z piłką wypuścił Zaccagniego. Lot futbolówki powinien zmienić Zalewski, ale nie sięgnął piłki i musiał rozpaczliwie gonić rywala. Nie zdołał go zatrzymać i Roma straciła gola.

<blockquote class="twitter-tweet"><p lang="pl" dir="ltr">???? S.S. Lazio prowadzi w Derby della Capitale! ????<br><br>Błąd ???????? Nicoli Zalewskiego wykorzystał Mattia Zaccagni, trafiając do siatki w derbowym starciu z AS Romą! ⚽️ <a href="https://twitter.com/hashtag/w%C5%82oskarobota?src=hash&amp;ref_src=twsrc%5Etfw">#włoskarobota</a>???????? <a href="https://t.co/FBjAKkcPSP">pic.twitter.com/FBjAKkcPSP</a></p>&mdash; ELEVEN SPORTS PL (@ELEVENSPORTSPL) <a href="https://twitter.com/ELEVENSPORTSPL/status/1637526176548679683?ref_src=twsrc%5Etfw">March 19, 2023</a></blockquote> <script async src="https://platform.twitter.com/widgets.js" charset="utf-8"></script>

W tym momencie Roma grała od wielu minut w osłabieniu. Już w 32. minucie z boiska Roger Ibanez, którego sędzia ukarał dwukrotnie żółtymi kartkami, więc musiał w końcu wyrzucić z boiska. Czerwona kartka poszła też w ruch w 7. minucie doliczonego czasu gry. Obejrzeli sa Marusić z Lazio i Cristante z Romy. Za niesportowe zachowanie.

W tabeli Lazio jest na 2. lokacie i będzie walczyło o miejsce w Lidze Mistrzów. Wyprzedza o 4 oczka Milan i o 2 Inter (ten zagra w niedzielę wieczorem z Juventusem) oraz o 5 Romę.