Leo Messi przebił magiczną granicę w reprezentacji. Argentyna rozbiła słabeusza (VIDEO)

Data dodania: 29-03-2023 8:15

Leo Messi przekroczył granicę 100 goli w reprezentacji, zdobywając 3 bramki w spotkaniu towarzyskim reprezentacji Argentyny z Curacao. Mistrzowie świata rozbili rywala aż 7:0.

Messi wyszedł na murawę w koszulce pierwszej reprezentacji po raz 174. Blisko 36-letni piłkarz już do przerwy skompletował hat-trick, notując trafienia numer 100, 101 i 102 w kadrze.

Leo Messi w 20. minucie otworzył wynik meczu, a potem trafił w 33. i 37. minucie spotkania. Jego gole przedzieliły bramki Nicolasa Gonzalesa z 23. minuty oraz Enzo Fernandeza z 35. minuty. Do przerwy Albicelestes prowadzili aż 5:0. Po zmianie stron do siatki Curacao trafili jeszcze Angel Di Maria w 78. minucie oraz Gonzalo Montiel w 87. minucie. Dwie asysty przy golach Messiego zanotował Giovani Lo Celso.

Po meczu Leo Messi został uhonorowany przez argentyńską federację. Najlepszy strzelec w historii reprezentacji Argentyny odebrał pamiątkowe prezenty, w tym piłkę.

Przypomnijmy, że Messi swojego pierwszego gola w kadrze strzelił w 7. meczu. Było to spotkanie towarzyskie z Chorwacją w marcu 2006 roku, a Albicelestes przegrali w Bazylei 2:3. Hat-trick z Curacao to jego 8. trójpak w karierze w reprezentacji. Tylko raz Messi strzelił więcej goli w jednym meczu - załadował 5 Estonii w towarzyskim meczu w czerwcu 2022 roku.