POLSKA w półfinale mistrzostw Europy. Cudowny gol dał zwycięstwo, awans i przepustkę do mistrzostw świata (VIDEO)

Data dodania: 27-05-2023 17:02

Reprezentacja Polski U-17 awansowała do półfinału mistrzostw Europy. Biało-Czerwoni prowadzeni przez Marcina Włodarskiego ograli 3:2 w ćwierćfinale Serbię, a decydującego gola strzelili w 89. minucie po kapitalnym uderzeniu z rzutu wolnego.

Polacy w fazie grupowej pokazali ofensywną grę i wygrali 5:1 z Irlandią i 5:3 z Węgrami, czym zapewnili sobie awans do ćwierćfinału. W ostatnim spotkaniu grupowym Biało-Czerwoni przegrali 0:3 z Walią, ale selekcjoner Marcin Włodarski trochę namieszał w składzie w meczu z gatunków o nic.

Ćwierćfinał z Serbią Polacy zaczęli kapitalnie. Już w 4. minucie Jakub Krzyżanowski trafił do siatki na 1:0. Zdobył bramkę na 1:0 po strzale głową po zagraniu Filipa Rejczyka.

Serbowie próbowali odrobić straty, atakowali, ale dobrze bronił Igor Orlikowski. Pod drugą bramką szanse mieli Mike Huras oraz Maksymilian Sznaucner, ale do przerwy utrzymał się wynik 1:0.

Po zmianie stron Serbowie zdołali wyrównać. Już na początku II odsłony do siatki na 1:1 trafił Veljko Vukojević. Marcin Włodarski zdecydował się na zmiany. Wpuścił Daniela Mikołajewskiego, a ten 8 minut po pojawieniu się na murawie trafił na 2:1 dla Polski. Niestety po kolejnych 8 minutach wyrównał serbski zmiennik, 16-letni Andrej Subotić.

Wynik 2:2 utrzymywał się do końcówki spotkania. W 89. minucie Polacy mieli rzut wolny. Do piłki podszedł Filip Rejczyk. Piłkarz Legii Warszawa kapitalnie przymierzył z rzutu wolnego i dał Biało-Czerwonym zwycięstwo oraz awans do półfinału!

Ćwierćfinał ME U-17
POLSKA - SERBIA 3:2
Jakub Krzyżanowski 4, Daniel Mikołajewski 62 k., Filip Rejczyk 89 - Veljko Vukojević 51, Andrej Subotić 70
Polska: 22. Miłosz Piekutowski - 2. Dominik Szala, 4. Igor Orlikowski, 3. Jakub Krzyżanowski - 11. Krzysztof Kolanko, 6. Maksymilian Sznaucner (77. 9. Oskar Tomczyk), 8. Karol Borys (71. 19. Igor Brzyski), 20. Filip Rejczyk, 7. Filip Wolski (77. 5. Michał Gurgul) - 14. Mateusz Skoczylas, 17. Mike Huras (54. 10. Daniel Mikołajewski).

Polska, w półfinale, który odbędzie się 30 maja, zmierzy się z lepszym z pary Niemcy - Szwajcaria.

Biało-Czerwoni awansem do półfinału zapewnili sobie nie tylko walkę o medale turnieju na Węgrzech, ale też awans do finałów mistrzostw świata, które odbędą się w listopadzie (finał 2 grudnia).