Dawid Kownacki kapitalnie pożegnał się z Fortuną Duesseldorf. Co za występ Polaka

Data dodania: 28-05-2023 17:55

Dawid Kownacki z tzw. przytupem pożegnał się z Fortuną Duesseldorf. Polski napastnik, który od nowego sezonu będzie zawodnikiem Werderu Brema, strzelił 2 gole w wygranym 3:0 wyjazdowym meczu z 1. FC Kaiserslautern. 26-letni napastnik zakończył sezon z 14 golami na koncie.

Kownacki już w 17. minucie dał prowadzenie Fortunie na Fritz-Walter-Stadion. Goście mieli przewagę jednego gola, a kilka chwil później grali też w przewadze jednego zawodnika. W 25. minucie za faul taktyczny z boiska wyleciał z czerwoną kartką Jean Zimmer.

Grająca w przewadze Fortuna wykorzystała ten fakt dopiero w II połowie. W 76. minucie na 2:0 podwyższył Kownacki, a wynik w 89. minucie na 3:0 ustalił Daniel Ginczek. Autor ostatniego gola w 78. minucie zmienił na boisku Michała Karbownika, a w tym samym momencie Kownacki ustąpił miejsca na murawie Rouwenowi Henningsowi.

Kownacki zakończył niezwykle udany sezon z 14 golami i 9 asystami. W klasyfikacji snajperów uplasował się na 4. pozycji, a wśród asystentów więcej otwierających podań uzbierało tylko 5 zawodników.

Fortuna przy wielkim wkładzie Kownackiego nie zdołała jednak wywalczyć wyższego miejsca niż zajęte ostatecznie 4. Zabrakło więc trochę do tego, by powalczyć o awans lub baraże. Promocję do Bundesligi wywalczyły Heidenheim i Darmstadt, a Hamburger SV zmierzy się w barażach z VfB Stuttgart (1.06 i 5.06).