John Van den Brom podsumował sezon w wykonaniu Lecha Poznań. “Czuję dumę, gdy myślę o tym, czego udało nam się dokonać”
Dodał: Grzegorz Sawicki
Data dodania: 01-06-2023 11:00

Lech Poznań zakończył sezon ligowy na trzecim miejscu, a w Lidze Konferencji Europy dotarł do ćwierćfinału. John van den Brom podsumował minioną kampanię w wykonaniu swojej drużyny.
Holender przyznał, że choć nie udało się zdobyć żadnego trofeum, to jest dumny ze swoich podopiecznych.
- Historię tworzysz, gdy zdobywasz mistrzostwo czy wygrywasz puchar, gdy możesz cieszyć się po ostatnim meczu na murawie, robiąc sobie zdjęcie z trofeum. Nie zmienia to faktu, że czuję dumę, gdy myślę o tym, czego udało nam się dokonać w ostatnim roku. Podkreślę jednak: mogło być lepiej, stać nas na więcej - powiedział.
- Dla mnie osobiście trudniejsze było przekonać piłkarzy do tego, by zrozumieli, w jakim celu dokonujemy rotacji w składach na kolejne spotkania. Na początku wszyscy chcieli zachowywać miejsce w wyjściowej jedenastce – grać w czwartek, niedzielę, czwartek, niedzielę i później znowu w czwartek. Cały czas, bez żadnej przerwy - dodał.
- W pewnym momencie widzieliśmy już, że trzeba robić tych zmian więcej. W chwili, gdy zawodnicy to zaakceptowali, wszyscy jako drużyna zrobiliśmy spory krok naprzód. To w ogóle były dla mnie wartościowe chwile, gdy piłkarze sami przychodzili do mnie, by powiedzieć, że po czwartkowym meczu i długiej podróży trudno będzie im być przygotowanym na sto procent w niedzielę. Tego oczekujesz i potrzebujesz w klasowym zespole, tego poczucia odpowiedzialności za siebie i kolegów dookoła. To znacznie lepsze, niż zgłaszać pełną gotowość, zagrać słabo i powiedzieć po spotkaniu, że jednak nie czuło się optymalnie - zakończył John van den Brom cytowany przez oficjalną stronę klubu.