Ewa Pajor z pięknym golem i asystą w finale Ligi Mistrzów. Jej Wolfsburg przegrał trofeum po dramatycznym meczu z FC Barcelona (VIDEO)

Data dodania: 03-06-2023 18:26

FC Barcelona wygrała rozgrywki Ligi Mistrzyń. Piłkarki Dumy Katalonii w finale rozgrywek mierzyły się z VfL Wolfsburg z Ewą Pajor w składzie. Hiszpanki do przerwy przegrywały 0:2, a jednego z goli dla VfL strzeliła Pajor, która przymierzyła kapitalnie. Po zmianie stron Barcelona odwróciła losy spotkania, a Ewie Pajor na pocieszenie pozostał tytuł najlepszej strzelczyni.

Już w 3. minucie spotkania prowadzenie VfL dała Ewa Pajor. Polka huknęła nie do obrony.

Gdy w 37. minucie na 2:0 podwyższyła Alexandra Popp, wydawało się, że Wilczyce zdobędą Ligę Mistrzów. Asystę zaliczyła Ewa Pajor.

Po zmianie stron FC Barcelona podniosła się w kapitalny sposób. Piłkarki z Katalonii strzelił trzy gole - po trafieniach Patricii Guijarro z 48. i 50. minuty zrobiło się szybko 2:2, a decydujący cios zadała w 70. minucie Fridolina Rolfoe.

Dla FC Barcelona to drugi triumf w Lidze Mistrzyń. Poprzednio udało się wygrać w 2021 roku, natomiast w 2022 roku był przegrany finał. Wolfsburg wygrywał w 2013 i 2014 roku, a przegrywał finał w 2016, 2018, 2020 i teraz.

Ewa Pajor z 9 golami w całej edycji Ligi Mistrzyń została królową strzelczyń Ligi Mistrzyń 2022-2023.