Wiadomo, co z Jackiem Zielińskim w Cracovii. Janusz Filipiak chciał Papszuna i Michniewicza. Teraz podjął decyzję
Dodał: Futbol.pl
Data dodania: 03-06-2023 19:11

Pod koniec sezonu PKO BP Ekstraklasy zaczęły pojawiać się głosy, że Cracovia rozstanie się latem z trenerem Jackiem Zielińskim. Umowa doświadczonego szkoleniowca wygasa 30 czerwca. Właściciel Pasów Janusz Filipiak już podjął decyzję, kto poprowadzi drużynę w kolejnym sezonie.
Cracovia finiszowała na 7. miejscu w tabeli. Odniosła 12 zwycięstw, poniosła 12 porażek i zanotowała 10 remisów. Do Górnika Zabrze straciła 2 oczka, do Piasta już 7, do 4. Pogoni 14, a do 3. Lecha 15 oczek.
Władze kluby rozważały rozstanie z Jackiem Zielińskim. Według różnych medialnych doniesień prezes Filipiak miał ochotę zatrudnić w jego miejsce Czesława Michniewicza, który od rozstania z reprezentacją Polski pozostaje bez pracy lub Marka Papszuna, który odszedł z Rakowa Częstochowa po mistrzowskim sezonie. Do zakontraktowania żadnego z nich jednak nie dojdzie.
Wydaje się, że zarówno Papszun jak i Michniewicz byli z pewnych względów, także finansowych, byli poza zasięgiem Cracovii. W tej sytuacji Filipiak miał podjąć decyzję o tym, że na stanowisku pozostanie Zieliński.
62-letni trener, który drugą kadencję w Pasach (pierwsza miała miejsce od kwietnia 2015 roku do czerwca 2017 roku) zaczął w listopadzie 2021 roku, ma podpisać nową umowę - informuje Tomasz Włodarczyk z Meczyki.pl.
Janusz Filipiak poszukiwał, zastanawiał się, ale słyszę, że trener Jacek Zieliński ma wkrótce przedłużyć kontrakt z Cracovią na kolejny sezon. @Meczykipl
— Tomasz Włodarczyk (@wlodar85) June 3, 2023
Do tej pory Zieliński poprowadził Cracovię w obu okresach pracy w 146 meczach. Zanotował 55 wygranych, 42 remisy i 49 porażek.
Futbol.pl