Nicola Zalewski zdobył bramkę w Serie A. Trafił w zaskakujący sposób w ostatniej kolejce (VIDEO)

Data dodania: 04-06-2023 22:39

Nicola Zalewski zakończył sezon w Serie A bardzo udanie. Polski piłkarz zdobył bramkę dla AS Roma w meczu ostatniej kolejki sezonu 2022-2023 ze Spezią Calcio.

Roma w środku tygodnia przegrała z Sevilla FC w rzutach karnych w finale Ligi Europy. W ostatniej kolejce Serie A walczyć musiała zaś o 6. pozycję z Juventusem. Warunkiem utrzymania swojej pozycji była wygrana ze Spezią Calcio u siebie.

Już w 6. minucie Stadio Olimpico zostało zszokowane, bowiem Nikolaou pokonał Svilara i skazywany na porażkę zespół gości prowadził. Roma odpowiedziała w 43. minucie. Zalewski zagrał w pole karne, żaden z kolegów nie dotknął piłki i to Polak mógł cieszyć się z bramki na 1:1.

Zalewski w tym sezonie strzelił wcześniej jednego gola. W marcowym spotkaniu z US Sassuolo.