Znamy finalistów baraży o awans do Fortuny I ligi. Stomil zrewanżował się za ligę, Motor znowu trafił w doliczonym czasie gry i osiągnął cel (VIDEO)

Data dodania: 07-06-2023 22:22

Stomil Olsztyn i Motor Lublin powalczą o awans do Fortuna I ligi w finale baraży. Ekipa ze stolicy Warmii ograła Wisłę Puławy, a lublinianie wygrali w Kołobrzegu z Kotwicą.

Wisła Puławy w tym sezonie pokonała Stomil w eWinner II lidze dwukrotnie - 2:1 u siebie i 3:0 na wyjeździe. W barażu to jednak ekipa Szymona Grabowskiego była góra. Olsztynianie już do przerwy prowadzili 2:0, ale po zmianie stron Adrian Paluchowski na raty wykorzystał rzut karny i dał Wiśle nadzieję. Niewiele ponad kwadrans później Stomil rozstrzygnął jednak spotkanie i czekał na rywala.

Tym po zaciętej rywalizacji z Kotwicą Kołobrzeg został Motor. Lublinianie w ostatniej kolejce uratowali golem w doliczonym czasie gry remis z Polonią Warszawa i wślizgnęli się na 6. miejsce, awansując do baraży kosztem KKS 1925 Kalisz. Rywalem Motoru była Kotwica, z którą w lidze było 3:1 i 0:0. W Kołobrzegu Żółto-Biało-Niebiescy byli blisko porażki. W 84. minucie stracili gola z rzutu karnego, ale wyrównali po strzale Piotra Ceglarza w 94. minucie. W dogrywce Motor za sprawą Dawida Kasprzyka zapewnił sobie triumf 2:1 i awans do finału.

Ten odbędzie się w niedzielę, 11 czerwca, w Olsztynie.

Półfinałowe mecze barażowe o awans do Fortuna I ligi

STOMIL OLSZTYN - WISŁA PUŁAWY 3:1
Karol Żwir 16, Marcin Stromecki 26, Hubert Sadowski 74 - Adrian Paluchowski 58
W 58. minucie Adrian Paluchowski nie wykorzystał rzutu karnego - Jakub Mądrzyk obronił
Stomil: 39. Jakub Mądrzyk - 14. Filip Szabaciuk (89. 29. Mateusz Maćkowiak), 26. Bartosz Waleńcik, 25. Hubert Sadowski, 3. Lukáš Kubáň, 50. Michał Karlikowski - 77. Bartosz Florek (69. 7. Hubert Krawczun), 8. Maciej Spychała, 28. Marcin Stromecki (81. 66. Dawid Kalisz), 10. Karol Żwir (89. 44. Łukasz Borkowski) - 9. Piotr Kurbiel
Wisła: 12. Piotr Zieliński - 37. Oskar Przywara (63. 67. Kamil Kargulewicz), 18. Łukasz Wiech, 3. Robert Majewski, 21. Jakub Czajkowski - 80. Dominik Banach, 74. Przemysław Skałecki (46. 26. Damian Kołtański; 63. 17. Marcin Ryszka), 10. Maciej Kona (82. 22. Robert Janicki), 7. Krystian Puton (85. 23. Bojan Gvozdenović), 91. Mateusz Klichowicz - 87. Adrian Paluchowski
Żółte kartki: Florek, Sadowski, Kubáň, Kalisz, Karlikowski - Wiech.
Czerwona kartka: Łukasz Wiech (82. minuta, Wisła, za drugą żółtą)
Sędziował: Daniel Stefański (Bydgoszcz)