Adrian Benedyczak w reprezentacji nie zadebiutował, ale po powrocie do Włoch potwierdził wielką formę (VIDEO)

Data dodania: 17-09-2023 21:04

Powołany ostatnio do reprezentacji Polski Adrian Benedyczak popisał się skutecznością w meczu włoskiej Serie B. Polski napastnik, który w drużynie narodowej ostatecznie nie zdołał jeszcze zadebiutować, zdobył dwie bramki dla Parmy w spotkaniu z Catanzaro.

Parma wygrała aż 5:0 z Catanzaro na wyjeździe w spotkaniu 5. kolejki Serie B. Już do przerwy goście prowadzili 3:0 po bramkach Dennisa Mana w 18. minucie oraz Adriana Benedyczaka. Polak strzelił gola na 2:0 w 25. minucie z rzutu karnego oraz trafił na 3:0 w 40. minucie. Po przerwie szybko na 4:0 podwyższył Anthony Partipilo w 47. minucie, a wynik ustalił w 84. minucie Antonio Colak.

22-letni Benedyczak ma na koncie cztery gole w tym sezonie ligowym, ale trafił też do siatki w meczu Pucharu Włoch. Reprezentant Polski zagrał w niedzielę tylko w I połowie. Został zmieniony przez Hernaniego.

Parma z 13 punktami w 5 meczach jest liderem tabeli w Serie B.