PSG złamał opór Borussii. Pomógł błąd rywala. Mbappe otworzył wynik, Hakimi zamknął po świetnej akcji (VIDEO)

Data dodania: 19-09-2023 23:09

Paris Saint-Germain zaczął fazę grupową Ligi Mistrzów 2023-2024 od wygranej z Borussią Dortmund. Mistrz Francji w I połowie nie mógł skruszyć żółto-czarnego, ale po zmianie stron już się udało. Przy odrobinie szczęścia.

W Paryżu marzą oczywiście o triumfie w Champions League, ale droga do finału i zwycięstwa jest daleka. Paryżanie zaczęli ją jednak od zwycięstwa. W 1. kolejce ograli Borussię Dortmund.

Do przerwy ekipa Luisa Enrique oddała aż 12 strzałów, ale żadnego celnego - uderzenie w słupek Vitinhi z 19. minucie też odnotowano jako niecelne. Borussia odpowiedziała... jednym, ale za to celnym. Wynik brzmiał 0:0.

Niedługo po przerwie zrobiło się 1:0. Piłka po akcji PSG trafiła w polu karnym w rękę Nicklasa Suele i sędzia po analizie VAR podyktował jedenastkę dla gospodarzy. Do piłki podszedł Kylian Mbappe i chociaż Koebel wyczuł jego intencje, to nie złapał piłki. Od 49. minuty było 1:0, a w 58. minucie po świetnej akcji na 2:0 wynik ustalił Achraf Hakimi. Paryżanie mieli potem jeszcze kilka okazji, a Borussia praktycznie nie istniała w ofensywie.

W grupie F są też AC Milan i Newcastle United. Na San Siro gospodarze zremisowali w 1. kolejce z Anglikami 0:0.

W 2. kolejce 4 października Borussia podejmie Milan, a PSG jedzie do Newcastle.