Piękna asysta Nicoli Zalewskiego w 91. minucie. Bez tego nie byłoby gola na 1:1 i zwycięstwa AS Roma (VIDEO)

Data dodania: 05-11-2023 22:09

Nicola Zalewski bardzo przyczynił się do tego, że AS Roma w meczu 11. kolejki Serie A jednak wygrała z US Lecce. Polski wahadłowy zanotował pierwszą asystę w sezonie, po jego podaniu Giallorossi wyrównali w 91. minucie, a potem zadali cios na 2:1!

Już w 5. minucie rzut karny zmarnował Romelu Lukaku i Roma nie objęła prowadzenia z rywalem z połowy stawki. Bramkarz US Lecce Wladimiro Falcone popisał się nie tylko przy uderzeniu Belga za 11 metrów, ale także w kolejnych minutach I połowy i przez sporą część drugiej odsłony.

Roma nie mogła zdobyć bramki, a w 71. minucie na Stadio Olimpico zapachniało sensacją. Szwedzki napastnik Pontus Almqvist, który grał wcześniej w Pogoni Szczecin, trafił do siatki na 1:0. Siedem minut później Jose Mourinho dokonał trzech zmian i wpuścił m.in. Nicolę Zalewskiego. Reprezentant Polski w doliczonym czasie gry dośrodkował w pole karne i Sardar Azmoun, także wprowadzony z ławki, trafił głową na 1:1!

Roma poszła za ciosem i zdobyła bramkę na wagę zwycięstwa. W 94. minucie Paulo Dybala zagrał sprytnie do Romelu Lukaku, ten urwał się obronie i wepchnął piłkę do siatki na 2:1!

Roma jest w tabeli na 7. lokacie. Ma 17 punktów w 11 meczach i traci do liderującego Interu aż 11 oczek.