Co za gol Kamila Grosickiego. As Pogoni dał jej awans kosztem I-ligowca bramką w doliczonym czasie gry (VIDEO)

Data dodania: 07-11-2023 19:47

Pogoń Szczecin długo męczyła się z Podbeskidziem Bielsko-Biała w meczu 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski. W doliczonym czasie gry piękną bramkę zdobył jednak Kamil Grosicki i przesądził o awansie Portowców do kolejnej rundy rozgrywek.

To nie był udany mecz Pogoni. Szczecinianie niewiele potrafili coś zrobić w ataku, a jednocześnie mieli sporo szczęścia w obronie. Swoje szanse w I połowie mieli Samuel Nnosiri, który był aktywny i zatrudnił 2 21. minucie Valentina Cojocaru, oraz Maksymilian Sitek, który z kolei w 28. minucie odddał niecelny strzał z 15 metrów. Potem Pogoń być może uratował Leoonardo Koutris, który zatrzymał w ostatniej chwili szarżującego Mateusza Ziółkowskiego.

Po zmianie stron gola na 1:0 w 50. minucie powinien strzelić Sitek, ale po podaniu od Nnosiriego, chociaż był sam na sam z Cojocaru, to uderzył ponad bramką. W 81. minucie po zagraniu od Banaszewskiego fatalnie z kilku metrów przestrzelił Marcel Miszta.

Gdy wydawało się, że dojdzie do dogrywki, Pogoń zadała gospodarzom bolesny cios. Po zagraniu od Adriana Przyborka fantastycznie uderzył Kamil Grosicki i kolejny raz okazał się dla Portowców nieocenionym zawodnikiem.