Co za gol w hicie Ligi Mistrzów! As AC Milan wyrównał przewrotką w starciu z PSG. Paryżanie polegli na San Siro (VIDEO)

Data dodania: 07-11-2023 21:30

Rafael Leao golem przewrotką wyrównał na 1:1 stan meczu AC Milan z PSG w 4. kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów. Portugalczyk szybko odpowiedział na wyjście na prowadzenie przez gości. W II połowie trafił Olivier Giroud i Rossoneri wygrali z Francuzami!

W pierwszym meczu tych ekip PSG wygrał na Parc des Princes aż 3:0. W rewanżu gigant z Francji szybko wyszedł na prowadzenie po uderzeniu Milana Skriniara. Były stoper Interu uciszył na moment San Siro.

Kilka chwil później tifosi Milanu jednak eksplodowali. Wszystko przez gola Rafaela Leao. Na bramkę gości uderzył Olivier Giroud, piłkę odbił Gianluigi Donnarumma, a Leao przewrotką posłał futbolówkę do siatki.

Dla Milanu to pierwszy gol w tej edycji Ligi Mistrzów. Wcześniej Rossoneri po 0:0 remisowali z Borussią Dortmund oraz Newcastle United i przegrali wspomniane spotkanie z PSG w Paryżu.

Potem obie ekipy atakowały i szukały okazji do zdobycia drugiej bramki. Na początku II połowy linie lotnicze Olivier Giroud zapewniły prowadzenie Milanowi. Francuz pofrunął wysoko do dośrodkowanej przez Theo Hernandeza piłki i głową pokonał Donnarummę.

Potem były bramkarz Milanu uratował PSG po strzale Hernandeza z rzutu wolnego, a goście mogli wyrównać, gdyby Kang-in Lee uderzył bardziej precyzyjnie - piłka zatrzymała się na słupku.

Po 4 kolejkach walka o awans kompletnie nie jest rozstrzygnięta. Prowadzi z 7 oczkami Borussia Dortmund, która we wtorek ograła zamykający tabelę z 4 punktami Newcastle United. Gospodarze na Signal Iduna Park wygrali 2:0 po bramkach Fullkruga w 26. minucie i Brandra w 79. minucie. PSG ma 6 punktów, a Milan 5. W 5. kolejce Rossoneri podejmą BVB, a PSG ugości Newcastle United.