Portugalski duet FC Barcelona załatwił FC Porto. Duma Katalonii wywalczyła awans do 1/8 finału Ligi Mistrzów (VIDEO)

Data dodania: 28-11-2023 22:09

FC Barcelona wywalczyła awans z grupy do fazy play off Ligi Mistrzów. Duma Katalonii pierwsza straciła gola w spotkaniu 5. kolejki z FC Porto, ale szybko odpowiedziała, a potem zadała cios na 2:1. Portugalskiego rywala Blaugrany załatwili... Portugalczycy - Joao Felix i Joao Cancelo.

W mediach pojawiły się w ostatnim czasie informacje, że mecz z FC Porto jest ważny w kontekście przyszłości Xaviego Hernandeza na ławce FC Barcelona. W przypadku braku zwycięstwa i skomplikowania sobie wyjścia z grupy posada trenera miała stać się mocno zagrożona.

Barcelona mecz ze Smokami zaczęła słabo. Gospodarze nie potrafili wykreować żadnej sytuacji, a goście szukali sobie okazji i starali się wyjść na prowadzenie. Mehdi Taremi nawet trafił do siatki, ale jego gol nie został uznany z powodu wyraźnego spalonego.

W końcu Inaki Pena, który zastąpił w bramce Barcelony Marca-Andre ter Stegena, skapitulował. W 30. minucie nie dał rady pokonać go po raz kolejny Galeno, ale z dobitką zdążył Pepe i zrobiło się 1:0 dla ekipy Sergio Conceicao.

Barcelonę ten cios otrzeźwił. A na pewno podziałał na Joao Cancelo. Były zawodnik Benfiki Lizbona błyskawicznie odpowiedział pięknym golem i po kilkudziesięciu sekundach stan meczu zmienił się na 1:1.

Barcelona zaczęła naciskać i szukać kolejnego gola, ale nie wykorzystała swoich okazji. Kompletnie niewidoczny był Robert Lewandowski, który zagrał cały mecz. Jeszcze przed przerwą Inaki Pena uratował Barcę po uderzeniu Vareli.

Po zmianie stron gospodarze znowu zaatakowali. Szybko na 2:1 mógł trafić Joao Felix, lecz trafił w poprzeczkę, a po chwili uderzył obok bramki. W 57. minucie wypożyczony z Atletico Madryt Portugalczyk w końcu zdobył bramkę. Asystował mu jego rodak, także były zawodnik Benfiki, Joao Cancelo. Po portugalskiej akcji Barcelona objęła prowadzenie.

Barcelona wygrała, chociaż w końcówce z 5 metrów uderzył Pepe i powinien strzelić na 2:2, ale zmarnował szansę. Potem jeszcze Taremi trafił w Penę i FC Porto przegrało.

W tabeli FC Barcelona jest na 1. miejscu i ma awans. W ostatniej kolejce zagra na wyjeździe z zamykającym z 0 punktów na koncie Royal Antwerp. Porto podejmie Szachtar i po wygranej z tym rywalem na wyjeździe 3:1 wystarczy Smokom teraz tylko remis, by przejść do 1/8 finału.