Sebastian Szymański z asystą i golem w Lidze Konferencji. Jego bramka została jednak anulowana, a Fenerbahce doznało klęski (VIDEO)

Data dodania: 30-11-2023 21:45

Sebastian Szymański błyszczy w barwach Fenerbahce. Polski pomocnik w meczu 5. kolejki Ligi Konferencji Europy zanotował asystę, a po chwili strzelił gola. Jego bramka nie została jednak uznana. Turecki gigant poległ z Nordjaelland aż 1:6!

Szymański zaczął mecz z FC Nordsjaelland  na wyjeździe w pierwszym składzie Fenerbahce. Przed spotkaniem z rywalem z Danii polski pomocnik miał na koncie 23 mecze w tureckim gigancie, 9 goli i 8 asyst.

W Farum na Right to Dream Park spotkanie nie układało się po myśli Fenerbahce. Po golach Heya z 21. minuty i Svenssona z 25. minuty było bowiem 2:0 dla gospodarzy. Turcy do pracy zabrali się później i mogli przed przerwą remisować.

W 44. minucie Szymański dobrze podał do Batshuayi'a i ten zdobył bramkę kontaktową. Po chwili Polak sam trafił do siatki i cieszył się z gola na 2:2, lecz jego bramka nie została uznana, bo VAR wychwycił, że były zawodnik Dynama Moskwa zagrał piłkę ręką, a nie głową.

Gol Szymańskiego na 2:2 nie został uznany, a Fenerbace po przerwie totalnie się rozsypało. W 55. minucie trafił Nygren, po chwili drugiego gola po analizie VAR nie uznano dla Fenerbahce, a potem Rasmussen w 66. minucie, ponownie Nygren w 75. minucie i jeszcze raz ten sam zawodnik w 84. minucie spowodowali, że Nordsjaelland wygrał aż 6:1!

W tabeli Duńcycy mają 10 punktów, a Fenerbahce i Łudogorec Razgrad (Jakub Piotrowski zagrał 90 minut w wygranym 2:1 na wyjeździe meczu ze Spartakiem Trnawa) po 9. Kto awansuje rozstrzygnie się w ostatniej kolejce, w której Łudogorec zagra z Nordsjaelland na wyjeździe, a Fenerbahce podejmie Spartak.