Pogoń wypuściła zwycięstwo, ale nie awans. Po golu z dogrywki zagra wiosną w Pucharze Polski

Data dodania: 05-12-2023 21:29

Pogoń Szczecin awansowała do ćwierćfinału Fortuna Pucharu Polski. Portowcy pokonali po dogrywce Górnik Zabrze. Bramkę na 1:0 zdobył Kamil Grosicki, w 90. minucie goście wyrównali, ale szybko w dogrywce stracili drugiego gola i wiosną w PP już nie zagrają.

Długo w Szczecinie utrzymywał się wynik 0:0. Pogoń dopiero w 72. minucie objęła prowadzenie. Po zagraniu w pole karne od Wahana Biczachczjana do piłki na 11. metrze dopadł Kamil Grosicki i pokonał Michała Szromnika.

Pogoń zdobyła bramkę i liczyła, że uda się jej dociągnąć ze skromnym prowadzeniem do końcowego gwizdka. Nie udało się. W 90. minucie do remisu doprowadził Sebastian Musiolik i doszło do dogrywki.

W dodatkowym czasie gry Pogoń szybko wróciła na prowadzenie. W 95. minucie Rafał Kurzawa zagrał prostopadle i znalazł Leo Borgesa, który strzałem po poprzeczkę trafił na 2:1 i dał Pogoni awans.