Ruch znowu nie wygrał, ale ten punkt musi cenić. Niebiescy uratowali remis po kapitalnym golu (VIDEO)

Data dodania: 08-12-2023 19:55

Nadal tylko jedno zwycięstwo ma na koncie Ruch Chorzów w tym sezonie. Ekipa, która wygrała najmniej spotkań, w piątek mogła zejść jednak z boiska w miarę zadowolona, bowiem odrobiła dwubramkową stratę z Zagłębiem Lubin i urwała Miedziowym punkt.

Ruch jedyne zwycięstwo odniósł w 2. kolejce, gdy pokonał jako gospodarze innego beniaminka, ŁKS Łódź. Potem Niebiescy remisowali - w sumie 9 podziałów punktów i przegrywali - łącznie 8 przegranych. W piątek z Zagłębiem udało się uniknąć oddania rywalowi wszystkich punktów.

Co prawda Zagłębie już w 9. minucie objęło prowadzenie po strzale głową Dawida Kurminowskiego, dla którego to pierwszy gol od sierpnia, ale na początku II połowy... zrobiło się jeszcze trudniej. Na 2:0 w 50. minucie podwyższył bowiem Kacper Chodyna.

Ruch przegrywał, ale zespół Jana Wosia nie zamierzał się poddać. W 78. minucie sygnał do dalszego nacierania wysłał Michał Feliks, zdobywając bramkę kontaktową. Napastnik Ruchu wyszedł w górę i strzałem głową posłał piłkę do siatki.

Już kilka chwil później było 2:2. Przepięknie przymierzył Juliusz Letniowski, który nie dał szans doświadczonemu Jasminowi  Buriciowi szans na skuteczną interwencję.

W samej końcówce z boiska za drugą żółtą kartkę wyleciał Daniel Szczepan. Napastnik Niebieskich opuści teraz jeden mecz, bo w sumie uzbierał już 5. żółtych kartek w sezonie. Szczepan nie zagra w 19. kolejce przeciwko ŁKS Łódź w meczu na dnie tabeli.

Ruch ma po 18 spotkaniach 12 punktów i jest na 17. pozycji. Zagłębie z 25 oczkami jest na 7. lokacie. Miedziowych czeka teraz spotkanie z liderujący Śląskiem Wrocław.