Robert Lewandowski przełamał się w LaLiga. Vitor Roque wszedł za kontuzjowaną gwiazdę, strzelił gola i w dyskusyjnych okolicznościach wyleciał z boiska (VIDEO)

Data dodania: 03-02-2024 21:06

Robert Lewandowski strzelił 9. gola w sezonie w LaLiga. W sobotni wieczór polski napastnik otworzył wynik spotkania FC Barcelona na wyjeździe z Deportivo Alaves. Blaugrana wygrała ten mecz 3:1.

Lewandowski trafił do siatki 22. minucie. Polski napastnik dostał świetne prostopadłe podanie od Ilkaya Gundogana na linię pola karnego, znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i posłał piłkę do siatki. Kapitan reprezentacji Polski zdobył bramkę po sześciu meczach przerwy w LaLiga - 10 grudnia trafił z Gironą.

Potem ruszyli gospodarze. W 36. minucie gości uratował Inaki Pena, który zatrzymał piłkę po uderzeniu Jona Guridiego. Następnie zawodnicy Alaves domagali się rzutu karnego, ale sędzia nie uznał zagrania Joao Cancelo za nieprzepisowe. Co ciekawe Portugalczyk na drugą połowę nie wyszedł, a trener Xavi Hernandez wpuścił 17-letniego Hectora Forta. To był trzeci nastolatek w składzie. W wyjściowej jedenastce znaleźli się także Lamine Yamal i środowy obrońca Pau Cubarsi.

Po zmianie stron Barca dostała ostrzeżenie, ale szybko uspokoiła sytuację, bowiem w 49. minucie po podaniu Pedriego piłkę do siatki posłał Gundogana. Sytuacja Dumy Katalonii uspokiła się tylko na chwilę, bowiem w 51. minucie Omoriodion trafił na 1:2.

Kilka minut później Gundogan zgłosił problemy ze zdrowiem. Niemiecki pomocnik musiał zejść z boiska, a jego miejsce zajął Vitor Roque. Sprowadzony zimą napastnik już w 63. minucie zdobył bramkę na 3:1 dla Blaugrany.

Roque był też bohaterem, a właściwie antybohaterem, kolejnych minut. W 67. minucie po uderzeniu łokciem rywala zarobił żółtą kartkę, a w 72. minucie musiał opuścić boisko. Czy decyzja sędziego o drugiej żółtej kartce była słuszna?

Osłabiona Barcelona w miarę spokojnie utrzymała dwubramkowe prowadzenie i zgarnęła 3 punkty. W tabeli ma teraz 50 oczek i traci 6 punktów do 2. Girony - Duma Katalonii jest 3. Prowadzący Real Madryt wywalczył 57 punktów, ale kolejne może dopisać sobie po derbach z Atletico w niedzielny wieczór.