Wtorek w Lidze Mistrzów: Inter doczekał się szansy, zadał cios Atletico i wygrał. Borussia oszukana w Holandii? (VIDEO)

Data dodania: 20-02-2024 22:52

Inter Mediolan wyszarpał zwycięstwo nad Atletico Madryt w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Lider Serie A wygrał po bramce z 79. minuty, zdobytej przez wprowadzonego w przerwie Marko Arnautovicia. W drugim wtorkowym spotkaniu PSV uratował remis z Borussią Dortmund po kontrowersyjnej decyzji sędziego.

Inter z Atletico od początku próbował narzucić warunki gry. Mediolańczycy chcieli wykorzystać atut własnego boiska, ale defensywa gości spisywała się bez zarzutu. Z przewagi Nerazzurrich niewiele wyniknęło i do przerwy było 0:0.

Na II połowę nie wyszedł już Marcus Thuram. Francuski napastnik doznał kontuzji i jego miejsce zajął Marko Arnautović. Austriacki doświadczony snajper w 49. minucie miał pierwszą okazję, ale nie zdołał oddać dobrego strzału. Wstrzelić się z piłką w bramkę poza zasięgiem Jana Oblaka nie mógł Lautaro Martinez.

W końcu jednak kibice na trybunach oszaleli ze szczęścia. W 79. minucie Martinez nie pokonał Oblaka, ale piłka odbita przez słoweńskiego bramkarza spadła pod nogi Arnautovicia, który posłał ją do siatki. Austriakowi dopisało szczęście, bo jeden z obrońców był bliski wybicia piłki.

W samej końcówce szanse na remis zaprzepaścili Lino i Alvaro Morata. Skończyło się 1:0 dla Interu. Rewanż 13 marca w Madrycie.

Tego samego dnia Borussia podejmie w Dortmundzie w drugim meczu PSV. Niemiecki zespół mógł wrócić z Holandii ze zwycięstwem, ale stracił je w kontrowersyjnych okolicznościach.

Borussia objęła prowadzenie na Philips Stadion w 24. minucie. Na znanym sobie świetnie stadionie bramkę zdobyły były as PSV Donyell Malen. Skrzydłowy dostał dobre podanie, ruszy w pole karne i ładnym strzałem pokonał Beniteza.

PSV wyrównał w 56. minucie po rzucie karnym. Jedenastka została podyktowana, ale wywołała ogromne dysusje. Czy na pewno doszło do faulu? Mats Hummels nie mógł pogodzić się z decyzją arbitra, ale nic nie wskórał. Z 11 metrów trafił Luuk De Jong i zamknął wynik w 56. minucie.