Bartłomiej Drągowski bohaterem Panathinaikosu w serii rzutów karnych. Tomasz Kędziora pokonał go jednak w dogrywce (VIDEO)

Data dodania: 21-02-2024 22:26

Bartłomiej Drągowski został bohaterem Panathinaikosu w pófinałowej rywalizacji z PAOK Saloniki w Pucharze Grecji. Polski bramkarz w serii rzutów karnych obronił trzy strzały rywali. Wcześniej w dogrywce gola dla PAOK strzelił Tomasz Kędziora, który następnie w serii jedenastek pokonał Drągowskiego.

W pierwszym meczu Panathinaikos wygrał na wyjeździe 1:0. W rewanżu w Atenach PAOK strzelił gola w 72. minucie po uderzeniu Andrija Żivkovicia i doszło do dogrywki. W niej w 105. minucie Tomasz Kędziora podwyższył na 2:0 i zanosiło się na awans gości, lecz w 120. minucie do serii rzutów karnych doprowadził swoją bramką Dimitris Limnios.

W konkursie karnych działo się mnóstwo. Już pierwszy strzelający się pomylił, a był nim Andraż Sporar z Panathinaikosu. Potem trafiali pozostali piłkarze, w tym Kędziora na 3:2 w 3. serii, czy Filip Mladenović na 4:4 w serii 5. Serb znany z Legii zaczynał 5. serię, a rywalizację mógł po chwili zakończyć Kirił Despodow, ale jego strzał obronił Drągowski! Następnie pomylili się Limnios i Magomied Ozdojew - strzał tego drugiego także obronił Drągowski. W 8. kolejce w poprzeczkę trafił Willian Arao z Panathinaikosu i PAOK awans mógł dać Jonny Castro, lecz jego też wyczuł "Drążek". Za moment było po wszystkim, bo gola na 6:5 dla gospodarzy strzelił Schekneveld, a Samatta posłał piłkę nad bramką!

Finał Pucharu Grecji zaplanowano na 18 maja. W finale Panathinaikos zagra z lepszym z pary Aris Saloniki - Panetolikos GFS i powalczy o swój 20. puchar kraju w historii. Do tego ma już 20 tytułów mistrza.