Adrian Benedyczak znowu dał o sobie znać we Włoszech. Polski napastnik strzelił kolejnego gola

Data dodania: 24-02-2024 18:38

Adrian Benedyczak strzelił 9. gola w sezonie we włoskiej Serie B. Polski napastnik Parmy Calcio trafił do siatki w wyjazdowym spotkaniu 26. kolejki z Como 1907.

Benedyczak bardzo szybko zdobył bramkę na Stadio Giuseppe Sinigaglia. Pokonał bramkarza gospodarzy już w 3. minucie. Polski napastnik zdobył 9. gola w sezonie. W zespole lidera Serie B lepszy od Benedyczaka jest tylko Denis Man z 10 bramkami.

Parma nie wygrała w sobotę, bo na trafienie Benedyczaka odpowiedział w 24. minucie Simone Verdi, który wcześniej grał m.in. w Napoli, Bologna FC i Torino.

Spotkanie zakończyło się remisem 1:1. Benedyczak zagrał do 70. minuty. Zmienił go Woyo Coulibaly. Cały mecz na ławce rezerwowych spędził Antonio Colak, w przeszłości zawodnik Lechii Gdańsk.

Parma jest liderem tabeli Serie B z dorobkiem 55 punktów. Ma 7 punktów przewagi nad Venezią. Dwie pierwsze drużyny awansują bezpośrednio do Serie A. Como jest na 5. lokacie ze stratą 9 punktów.