Jakub Kiwior dobił rywala. Pierwszy gola Polaka w tym sezonie. Arsenal się nie zatrzymuje (VIDEO)

Data dodania: 24-02-2024 22:38

Jakub Kiwior strzelił swojego pierwszego gola w sezonie, a drugiego w Arsenalu. Polski obrońca Kanonierów trafił do siatki w spotkaniu Premier League z Newcastle United.

Arsenal w 2024 roku idzie w Premier League jak burza. O ile w Sylwestra, czyli ostatnim dniu 2023 roku przegrał z Fulham 1:2, to po 1 stycznia ograł w lidze Crystal Palace (5:0), Nottingham Forest (2:1), Liverpool FC (3:1), West Ham (6:0) i Burnley (5:0). W sobotnim starciu z Newcastle United Kanonierzy znowu mocno postrzelali.

Po I połowie było 2:0 dla gospodarzy. Prowadzenie The Gunners dali... goście. W 18. minucie piłkę do własnej bramki posłał Botman. Dobrze w bramce Newcastle United spisał się Loris Karius, lecz Sven Botman w kuriozalny sposób wbił piłkę do siatki.

6 minut później było 2:0. Tym razem Kariusa pokonał jego rodak. Niemiecki bramkarz skapitulował po uderzeniu Kaia Havertza. Ten sam piłkarz Arsenalu po przerwie mógł mieć dublet, ale w sytuacji sam na sam z Kariusem posłał piłkę obok bramki.

Nie trafił Havertz, trafił za to Bukayo Saka. Reprezentant Anglii w 65. minucie podwyższył prowadzenie Arsenalu na 3:0.

W 69. minucie Sroki zostały oskubane z jakichkolwiek złudzeń. Po rzucie rożnym główkował Jakub Kiwior, piłka po drodze otarła się jeszcze o jednego z graczy gości i wpadła do siatki na 4:0.

Ostatecznie Arsenal wygrał 4:1, bo honorowego gola dla Newcastle United w 84. minucie strzelił wychowanek... Kanonierów Joe Willock.

W tabeli Arsenal ma po 26 meczach 58 punktów. Jest o 2 punkty za Liverpool FC i punkt za Manchesterem City. Newcastle United znajduje się na 8. pozycji.