Mateusz Bogusz świetnie zaczął sezon w MLS. Piękny gol Polaka i tytuł piłkarza meczu (VIDEO)

Data dodania: 25-02-2024 9:52

Mateusz Bogusz kapitalnie zaczął sezon w Major League Soccer. Na początek rozgrywek 2024 w amerykańskiej lidze polski pomocnik strzelił pięknego gola, a jego Los Angeles FC wygra 2:1 z Seattle Sounders.

Bogusz w minionym sezonie został z LAFC wicemistrzem Major League Soccer. W finale jego drużyna przegrała z Columbus Crew. Nowy sezon zaczęła od zwycięstwa nad Seattle Sounders.

Prowadzenie gospodarzom dał w 45. minucie Tillman, który wykorzystał podanie Camposa i pokonał bramkarza gości. 10 minut po przerwie na 2:0 pięknie przymierzył Mateusz Bogusz. Dla Polaka to 4. gol w 29. występie w MLS. Do tego 22-letni pomocnik z Rudy Śląskiej ma 4 asysty.

Gości stać było jedynie na częściowe odrobienie strat i danie sobie nadziei na remis. W 73. minucie rzut karny wykorzystał Pedro de la Vega.

Mateusz Bogusz zagrał całe spotkanie. Został wybrany najlepszym piłkarzem meczu.