Erling Haaland znowu sobie postrzelał na całego. Rok temu zrobił TO w Lidze Mistrzów, teraz w Pucharze Anglii

Data dodania: 27-02-2024 22:33

Erling Haaland zanotował fantastyczne spotkanie przeciwko Luton Town w 1/8 finału Pucharu Anglii. Norweski snajper Manchesteru City strzelił aż 5 goli w 57 minut.

W minionym sezonie Haaland także zdobył 5 bramek w jednym spotkaniu. W marcu 2023 roku pokonał pięć razy bramkarz RB Lipsk w rewanżowym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. W 57. minucie zamknął swoje strzelanie golem na 6:0, a ostatecznie The Citizens wygrali 7:0.

We wtorek Haaland powtórzył ten wyczyn i też zajęło mu to 57 minut. Tym razem nikt z kolegów - wówczas Ilkay Gundogan bramką na 4:0 - nie rozdzielił jego trafień. Norweg wpakował piłkę do siatki na 1:0, 2:0, 3:0, 4:2 i 5:2. Posyłał futbolówkę do bramki w 3., 18., 40., 55. i 57. minucie. Przy czterech pierwszych golach asystował Kevin De Bruyne, przy piątek Bernardo Silva. Szóstego gola strzelił w 72. minucie Mateo Kovacić.

Haaland w tym sezonie zdobył już 27 bramek w 30 meczach. Zanotował też 6 asyst.