Pogoń Szczecin idzie jak burza wiosną. Golem ze 119. minuty wyrzuciła Lecha z Pucharu Polski (VIDEO)

Data dodania: 27-02-2024 23:01

Lech Poznań przegrał 0:1 u siebie z Pogonią Szczecin po dogrywce w meczu 1/4 finału Fortuna Pucharu Polski. Kolejorz odpadł z rozgrywek po golu ze 119. minuty!

To nie było porywające widowisko. Oba zespoły, które w lidze w 2024 roku zdobyły w trzech meczach 7 - Lech i 9 - Pogoń punktów, nie chciały się zbytnio wychylać i czekały raczej na błędy rywali.

W I połowie pomyłek za wiele nie było, podobnie jak błysków. Najlepszą okazję miał Kamil Grosicki i powinien zdobyć bramkę w 20. minucie. Reprezentant Polski ruszył sam na sam z Filipem Bednarkiem, ale przekombinował i zmarnował świetną okazję na gola na 1:0.

Po zmianie stron trochę lepszy był Lech, który przejął inicjatywę i szukał swojej bramki. Valentin Cojocaru zatrzyma strzały Velde, Murawskiego i próby Marchwińskiego oraz Hoticia. Kolejorz nie mógł pokonać rumuńskiego bramkarza, więc doszło do dogrywki.

W niej obie drużyny grały uważnie i okazji znowu nie było za wiele. W 117. minucie stadion przy Bułgarskiej eksplodował, bo po zagraniu Velde z bliska do siatki trafił Ba Loua, lecz Norweg był na spalonym i gol nie mógł zostać uznany.

Lechowi bramka uciekła, Pogoni nie. W 119. minucie Barry Douglas przegrał pojedynek w powietrzu z Mariuszem Malcem, a następnie Kwekweskiri nie upilnował Gamboi, który z bliska głową trafił tam, gdzie chciał i dał Pogoni awans do półfinału Pucharu Polski. Jest już tam Piast Gliwice, który pobił Raków Częstochowa, a w środę Jagiellonia Białystok podejmie Koronę Kielce i Wisła Kraków zagra u siebie z Widzewem Łódź. Kto uzupełni stawkę półfinalistów?