Dwa gole polskiego snajpera w Grecji. Wszedł z ławki i przesądził o zwycięstwie

Data dodania: 28-02-2024 19:03

Karol Angielski strzelił dwa gole w meczu greckiej Super League 1. Polski napastnik trafił do siatki w spotkaniu Atromitosu Ateny z PAS Lamia 1964.

Angielski w sierpniu 2023 roku trafił do Atromitosu z tureckiego Sivassporu. Polak od początku sezonu regularnie pojawia się na boisku. Ma na koncie 25 meczów, w których 13 razy pojawiał się w pierwszym składzie. Po środowym spotkaniu z Lamią ma na koncie 7 bramek.

W meczu z ekipą, w której ostatni mecz przed transferem do FK Astana zagrał znany z Legii Warszawa i Wisy Kraków Carlitos, były napastnik Radomiaka strzelił gole w 61. i 81. minucie, trafiając na 2:1 i 3:1. Angielski wszedł na murawę w 58. minucie. Angielski z 7 golami w sezonie jest całkiem wysoko w klasyfikacji strzelców. Prowadzący Moron z Arisu Saloniki i El Kaabi z Olympiakosu mają po 13 bramek.

Atromitos po tym zwycięstwie ma na koncie 27 punktów i plasuje się na 8. lokacie.