Polskie gole w Grecji. Damian Szymański wrócił po kontuzji i trafił na 1:1. Wyrównał debiutujący Jan Sobociński

Data dodania: 28-02-2024 21:51

Damian Szymański i Jan Sobociński strzelili po golu w spotkaniu AEK Ateny z PAS Giannina w 25. kolejce greckiej Super League 1. Gospodarze wygrali 4:2. Obaj Polacy zdobyli pierwsze bramki w sezonie, a dodatkowo Sobociński trafił do siatki w swoim debiucie w nowym klubie.

Szymański wrócił do gry po kontuzji uda, która zabrała mu cztery spotkania. Od razu reprezentant Polski wyszedł na murawę z opaską kapitana i po kwadransie gry otworzył wynik spotkania. Dla Szymańskiego to 9. gol w 146 występach w AEK. Do tego środkowy pomocnik ma 9 asyst.

Wyrównał Jan Sobociński. W 35. minucie były obrońca ŁKS Łódź zdobył swoją debiutancką bramkę w PAS Giannina, w barwach którego rozgrywał pierwszy mecz. Stoper trafił na 1:1, ale do przerwy goście nawet prowadzili, bo w 44. minucie Tzsimas pokonał bramkarza AEK.

Gospodarze po zmianie stron odwrócii losy spotkania. Wyrównał w 69. minucie Ponce, w 74. minucie na 3:2 trafił Ljubicić, a wynik drugim golem ustalił na 4:2 Ponce w 79. minucie.

Szymański zagrał do 57. minuty, a Sobociński spędził na murawie 90 minut.

AEK jest liderem z 58 punktami i wyprzedza o punkt PAOK, o da Panathinaikos, a o 5 Olympiakos. Giannina jest na 14. lokacie, czyli zamyka ligową tabelę. Ma 17 punktów.