Widzew Łódź złożył oficjalny protest. Chce powtórzenia meczu Fortuna Pucharu Polski

Data dodania: 01-03-2024 17:30

Widzew Łódź złożył protest do PZPN w związku z przebiegiem spotkania w ćwierćfinale Fortuna Pucharu Polski. Klub wnosi o powtórzenie meczu z powodu błędnej decyzji sędziego, która zdaniem łódzkich działaczy, wypaczyła wynik.

"Widzew Łódź złożył protest do PZPN w związku z przebiegiem meczu 1/4 finału Fortuna Pucharu Polski. Podstawą była błędna decyzja sędziego, który wypaczył wynik spotkania. Klub wnosi o powtórzenie meczu, w celu wyłonienia zwycięzcy w sportowej rywalizacji" – napisał w piątek na platformie X rzecznik prasowy Widzewa, Marcin Tarociński.

Widzew przegrał z Wisłą Kraków po dogrywce 1:2. Podzcas spotkania nie brakowało kontrowersji spowodowanych decyzjami arbitra. Najwięcej wątpliwości łódzkiego klubu wzbudziła decyzja sędziego ze 108. minuty, czyli osiemnastej doliczonej do regulaminowego czasu gry. Wówczas prowadzący mecz Damian Kos uznał gola dla Wisły zdobytego przez Angelo Rodado, który doprowadził do remisu 1:1. Trafienie Hiszpana było weryfikowane przez kilka minut, najpierw przez sędziów VAR, a następnie przez głównego arbitra na monitorze, ale gol ostatecznie został zaliczony.

W piątek na konferencji prasowej do kontrowersji sędziowskich w spotkaniu z Wisłą odniósł się trener Widzewa Daniem Myśliwiec.

- Nie chcę odpowiadać za wszystkich, dla mnie ta sytuacja jest dziwna. To już jednak przeszłość - przyznał szkoleniowiec.